Bajaj Auto

KESİNTİSİZ YOL KESİNTİSİZ SÜRÜŞ KEYFİYLE
ANI YAKALA

Yeni Dominar D400, Sports touring dünyasına hoş geldin. Geçmişi unut; herhangi bir motosiklette yaşayamayacağın yepyeni bir sürüş tecrübesiyle yola çık!

ALFA ERKEĞİ

Duruş ve Tasarım

Modern şasi mühendisliği ve 373 CC üçlü ateşleme sistemli DTS-i motorun ustalıkla bir araya geldiği Dominar 400, ihtişamlı duruşu ve gücüyle beklentilerin üstünde bir sürüş keyfine olanak sağlıyor.

Aslan Duruşu

O, tasarımı ve duruşuyla gerçek bir aslan. Ayırt edici tasarım özellikleri agresif duruşundan kolayca anlaşılabilir. Büyük yakıt tankı ve müthiş sınırsız arka ışıkları sahip olduğu farkı ortaya sermektedir.

KESİNTİSİZ YOL

Geniş Arka Lastikler

Dominar 400’ün geniş arka lastikleri, onun baskın duruşunun en önemli ayrıntılarından. Onun, yüksek hızlarda bile kusursuz denge sağlayan yol tutuşuna hayran kalacaksınız. Bu mükemmel denge deneyimi ile yolun kontrolü artık sende.

SAĞLAM YOL TUTUŞU

Dominar 400 verdiği sağlam yol tutuşu ve hassas dinamik taşıma kararlılığını, mühendislik harikası olmasına borçludur.İşin gerçeği, Dominar 400 yolculuğu güç yolculuğuna dönüştürür.

ÜSTÜN TEKNOLOJİ ŞASİ

Dominar 400'ün öne çıkan mühendislik özelliği, yeni hassas preslenmiş yüksek mukavemetli çelikten oluşan yeni çerçeve tipi şasisidir. Şasinin daha az esnemesini sağlayan burulma sertliği ve yan mukavemeti mümkün olan en düşük ağırlık merkezini sağlar.

KAYDIRMALI DEBRİYAJ

Tekerleklere giden güce, tüm devirlerde hassas ve yumuşak geçişlere imkân tanıyan ileri kaydırmalı debriyaj sistemi aynı zamanda, viraj alırken sürücünün kontrollü olmasını sağlar.

OLAĞANÜSTÜ SÜRÜŞ DENEYİMİ

MOTOR

Bir motosikletin ruhu ve atan kalbi motorudur. Dominar 400, güç ve performansı yeni bir seviyeye taşıyor. Yepyeni sıvı soğutmalı, yakıt enjeksiyonlu 373.3 cc tek silindirli motor, eşsiz ve patentli teknolojiler ile bir araya gelerek mükemmel bir performans sunuyor. Dominar 400'ün kalbinde, sıvı soğutma özelliğine sahip 3 bujili 4 valfli DTS-i motor bulunuyor.

GÜÇ ve TORK

6500 dev/dk’da 35@6500 Nm@RPM'ye kadar çıkan; 3000 dev/dak'da 28 @Nm'lik olan torku ile Dominar 400, sürücüyü her hızda güçlü bir şekilde ileri taşır. Düz tork eğrisi, sürücüye vitesten bağımsız olarak herhangi bir hızda daha da hızlanma ve hassas kontrol olanağı verir. Güç dağıtımı doğrusal ve hızlı artış eğilimindedir. 8.23 saniyede 0’dan 100 km hıza ulaşır. 148 km/saat'lik üst hıza ise sadece 20 saniyede ulaşır.

ANINDA YANIT VEREN FREN SİSTEMİ

ÇİFT KANAL ABS

Dominar 400, farklı yol koşullarında tam kontrole sahip olmanız ve güvenli bir sürüş deneyimi yaşayabilmeniz için tam donanımlı, çift kanallı ABS frenleri ile birlikte geliyor. ABS gücüyle frenler 9 saniyede ve 46 metrede durmanıza olanak sağlar.

320 mm ÖN DİSK FRENİ

Dominar 400, 320 mm ön disk ile birlikte geliyor. 320 mm disk sınıfının en büyüğüdür ve mükemmel bir zamanlama ile durdurma gücü sağlar.

KESİNTİSİZ SÜRÜŞ KEYFİYLE

FULL ENJEKSİYON SİSTEMİ

Gelişmiş full enjeksiyonlu yakıt sistemiyle her hava koşulunda en yüksek performans ve optimum yakıt tüketimiyle hem yolun hem sürüş keyfinin kesintisizliğini yaşa.

SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ

Dominar D400’ün ileri sıvı soğutma sistemi ile en yüksek sıcaklıklarda ve en dik yokuşlarda bile dizginlenemeyen bir performans ile yol alın. SOHC - 4V – ileri sıvı soğutma teknolojisi motorun aşırı ısınmasından kaynaklanabilecek güç kayıplarına izin vermez, motorun ömrünün uzamasını sağlar.

MONO-SHOCK NİTROKS SÜSPANSİYON

İçi nitroks gazıyla dolu yüksek mühendislik ürünü tekli şok emici nitroks süspansiyonu ile her yol koşulunda sarsıntısız ve eşsiz konforda sürüş imkanını deneyimle. Dominar D400’ün nitrox mono shock süspansiyon donanımı ile en zorlu yollarda bile rahatına bak!

ERGONOMİK SÜRÜŞ ÜÇGENİ

GEOMETRİDE YENİ BİR KAVRAM

Fiziksel oturuş geometrisi, insan omurga ve kas yapısına en uyumlu şekilde tasarlanan yeni Dominar D400, ideal sürüş üçgeni ergonomisi ile uzun yollarda bile rahat şekilde yol almanı sağlar. Ergonomik ideal sürüş üçgeniyle yolun her km’si artık keyif dolu.

GECEYİ GÜNDÜZE ÇEVİREN
ÜSTÜN AYDINLATMA TEKNOLOJİSİ

FULL LED FARLAR

Dominar 400, Türkiye’de ilk defa kullanılan beyaz ile dengelenmiş, mozaik tasarımlı LED farlara sahip tek motosiklettir. Sürücü yorgunluğunu azaltan teknolojiye sahip, geniş açılı LED farları ve Avrupa standartlarına uygun olan Dikey Otomatik Far (DOF) çubukları, hem güvenliğinizi hem de fark edilebilirliğinizi artırır.

FULL KONTRAST LED EKRAN

Full kontrast LED ekran hem gündüz hem de gece netlik sağlar. Depo ile konsol bilgilerinin ustalıklı biçimde bölünmüş olması hız yaparken gerekli bilgiye odaklanmayı mümkün kılar. Gereksiz bilgileri azaltıp, durum farkındalığını arttırır ve yol hakimiyetini kaybetmeye neden olabilecek, dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldırır.

Copyright 2017. Tüm Hakları Saklıdır.